středa 22. listopadu 2017

10 věcí, které jsem se naučila ve vztahu s Australanem

Já a můj přítel Tom jsme spolu už přes osm měsíců.  On je Australan, já jsem Češka. Poznali jsme se spolu v práci ve Skotku, kde oba žijeme. A i přes to, že jsme si v hodně věcech dost podobní, jsou věci, které nás kulturně odlišují. A jaký to vlastně je chodit s někým z cizí země? Přesněji řečeně s někým z Austrálie? Tak tady je přesně 10 věcí, které jsem se ve vztahu s Australanem naučila:

1)      Hlavně na pohodu
Aneb všechno je chill. Nikam se nepospíchá, všechno se stihne, nic se nemusí a když se to náhodou nestihne, tak je to taky v pohodě. Už jsem si tak nějak zvykla, že když se něco naplánuje na desátou ráno, tak normálka vyrážíme až tak kolem jedný odpoledne. Naštěstí já osobně jsem taky dost flegmatický člověk, který si rád chillne, takže mi tohle nevadí a dalo by se říct, že i celkem vyhovuje. Život je pak jednodušší, když se nemusí stresovat blbostma!

2)   Když do auta, tak jedině bosky!
Když jsem Toma viděla řídit poprvé , koukala jsem na to jak blázen, pak mi ale vysvětlil, že na boso řídí v Austrálii každý. Ono když tam mají pořád takový horko a chodí jen v žabkách, tak to ani jinak nejde. Zkoušeli jste někdy řídit v žabkách? To nejde prostě. A to, že to dělají v 
Austrálii, kde mají kolem 40 stupňů ještě pochopím, ale že to můj přítel dělá i ve Skotku, kde je těch stupňů 10, mi hlava moc nebere.

3)      Fakt jedí klokany!
Jak jsem pochopila, tak v Austrálii nemají moc žádný jejich národní jídlo. Kromě toho, že fakt jedí klokany, tak když se na to Toma zeptám, tak mi odpoví buď ,,pie‘‘ nebo BBQ.  A takový pie můžete udělat z čehokoliv a můžete do něj nacpat, co chcete, hlavně ať to obsahuje maso a ať je to nezdravý. On mi chce Tom někdy udělat radost a řekne si mamince o nějaký recept, který mi pak láskyplně uvaří. Většinou to jsou ale dost nezdravý jídla s hovězím či vepřovým masem, kterých si dáte trošku a jste plný ještě dva dny. Ale i tak se to cení, to jo.

4)      Mají dobrý hudební sluch
Představte si australskou pláž, na ní australského muže, který vylézá z australských vln po hodině surfování  a který usedá k ohínku s kytarou v ruce. Začne hrát na kytaru a zpívat a po chvíli se k němu přidají další lidi a kamarádi z okolí a všichni začnou na něco hrát a zpívat. Takovej normální večer na australské pláži. Můj přítel sice nesurfuje, ani nehraje na kytaru, zato hraje na piano a zpívá. A zpívá fakt rád a pořád a docela se to dá i poslouchat!

5)      Ne všichni Australani mají rádi slunce
Nebo nevim, možná chodim s nějakým nepovedeným, ale ten můj sluníčko a vedro přímo nesnáší.  Člověk by řekl, že na to jsou zvyklí už od malička, když v tom vyrůstají. Tom ale víc jak 25 stupňů nezvládá. Spálí se během pěti minut na sluníčku, doma spal běžně pod klimatizací a pěti větrákama a na pláži byste ho jinde než pod slunečníkem nenašli.  Tak ještě, že teď žije ve Skotsku.

6)      Nebezpečná zvířata v Čechách vlastně nejsou nebezpečná
Když se mě Tom ptal, jaká nebezpečná zvířata, která by dokázala ublížit člověku, máme vlastně v Čechách, musela jsem hodně popřemýšlet.  Po chvíli ze mě vypadlo, že vlastně ani nevím, že asi jenom tak nějakou zmiji, divoký prasata, sršně a možná ještě vlky někde na Šumavě? Nic, co by člověka ohrožovalo ve městě a při každodenním životě. Na to se musel Tom jenom pousmát, protože on by těch nebezpečnejch zvířat, který mají v Austrálii mohl vyjmenovat snad desítky. A že fakt na rozdíl od těch našich nebezpeční jsou. Každý přece ví, že v Austrálie Vás může sníst kde co.

7)      Není pavouk jako pavouk
Další bod se k tomu minulýmu dost vztahuje. Není pavouk jako pavouk, to je jasný. Naštěstí v Čechách ani ve Skotsku žádný tak hrozný pavouky nemáme.  Stejně jsou ale takový malý a zákeřný a nikdy nevíte, kde na Vás vyskočí, nebo kde na ně narazíte. Já se jich teda tak hrozně nebojím, ale že bych je potřebovala mít ve svý přítomnosti, to zase ne.  Jednou za čas se stane, že vidím pavouka třeba v koupelně, tak hned řvu na Toma, že je v koupelně obří pavouk a že se tam nemůžu jít tím pádem vyčůrat. Tak ho tam jde Tom zklikvidovat (vyhodit z okna) a řve na mě že je to jenom malikej neškodnej pavouček a že bych měla vidět ty v Austrálii. Né, děkuju..

8)      Australana od pohledu prostě poznáte
Jak si představíte typickýho australa? Modrý oči, světlý delší vlasy, opálená pokožka, náramky na ruce, barevné oblečení,  žabky na nohou, surf  v ruce,  úsměv od ucha k uchu…Já asi nějak takhle.  Pokaždý když někam s Tomem jdeme, všichni hned vědí, že je z Austrálie ještě předtím, než otevře pusu.

1)      Mají sexy přízvuk
Sice jim nebudete ze začátku nic rozumět, ale pak si na to zvyknete a všechno, co řeknou Vám bude připadat hrozně sexy. Mluvím z vlastní zkušenosti.

2)   Nedá se je nemilovat
Nedá fakt nedá. Teda samozřejmě nemluvim na všechny Australany. Moc jich ani neznám. A určitě nejsou všichni k milování. Ale já toho mýho Australana prostě nemůžu nemilovat. Někoho tak hodnýho, milýho, vtipnýho, laskavýho a prostě skvělýho jsem dlouho nepotkala. A když řikam dlouho, tak myslím celým 26 let, co jsem na živu.


9 komentářů:

 1. ,,Já se jich teda tak hrozně nebojím" je nejlepší věta před tou hysterií :D Se těšim na články z Austrálie! Janča C.

  OdpovědětSmazat
 2. Me srdicko zaplesalo ❤�� je krasne cist, jak jsi spokojena, Marky ���� MOC VAM TO PREJU a tesim se na dalsi pribehy! �� Gaba ��

  OdpovědětSmazat
 3. Marketíčko :-) ráda čtu jak si šťastná a spokojená! moc ti to přeji <3 užívej pac a pusu Anet

  OdpovědětSmazat
 4. Great info ! I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have
  OBAT JANTUNG BOCOR
  Obat Jantung Bocor

  Obat Kista

  Obat Ejakulasi Dini

  Obat Kanker Prostat

  Obat Lipoma

  Obat Miom

  Obat Herbal Jantung Bocor

  Obat Jerawat

  Obat Vitiligo

  OdpovědětSmazat
 5. Your article had provided me with another point of view on this topic. I had absolutely no concept that things can possibly work on this manner as well. Thank you for sharing your opinion

  obat rematik pada kaki alami

  OdpovědětSmazat